Darmowe serwisy oferujące możliwość zrobienia thumbshot-a

Tym razem o serwisach oferujących możliwość robienia screenów stron www. ( tak zwanych thumbshotów) Dotychczas jednym z największych serwisów oferujących taką możliwość był serwis PageGlimpse.com jednak serwis ten jest płatny , wymaga rejestracji i stosunkowo długo tworzy thumbshoty. Przeszukując sieć natrafiłem na dwa bardzo ciekawe darmowe serwisy tego typu.

Pierwszy serwis to http://pagepeeker.com/ . Jest on darmowy a dodatkowo mamy możliwość tworzenia miniatur stron w różnych wybranych przez siebie rozmiarach. Przykładowa miniatura zrobiona za pomocą tego serwisu:

Aby zrobić miniaturę wystarczy wkleić do adresu przeglądarki link: http://pagepeeker.com/thumbs.php?size=l&url=webmasternet.pl  gdzie webmasternet.pl jest adresem URL naszej strony

Kolejnym serwisem tego typu jest serwis http://webthumbnail.org/ . Jest to kolejny darmowy serwis tego typu gdzie też mamy możliwość zrobienia miniatury danej strony jednak w wyznaczonej przez siebie rozdzielczości. Przykładowy screen:

Aby wstawić screen należy wkleić adres URL do naszej przeglądarki  – http://api.webthumbnail.org/?width=512&height=512&format=png&browser=firefox&url=http://webmasternet.pl   gdzie  http://webmasternet.pl generic viagra online to adres naszej strony a width=512&height=512 to rozmiar w pixelach naszego screena. Dodatkowo mamy też możliwość określenia rodzaju pliku ( format=png)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *