Jak zarabiać na Youtube ? Jak przystąpić do programu partneskiego na youtube?

Kilka osób mnie ostatnio pytała w jaki sposób można zarabiać na youtube.pl ? Oraz co zrobić aby podczas odtwarzania filmów były wyświetlane w playerze moje reklamy AdSense tak abym mógł na nich zarabiać.?

Sam program polega na tym iż w playerze podczas wyświetlania naszych filmów mamy możliwość wstawienia reklam Adsense. Dzięi temu mając ciekawy film z dużą ilością wyświetleń miesięcznie będziemy mogli zarobić przyzwoitą kwotę.

Przede wszystkim program partnerski youtube.pl nie  jest programem do którego każdy może się zapisać. Mają taką możliwość tylko osoby nieliczne , osoby które tworzą odpowiedniej jakości materiały wideo. Nie ma możliwości iż po kontakcie z youtube ktoś da Ci dostęp do programu partnerskiego. Przede wszystkim trzeba spojrzeć na to czy Twoje filmy kwalifikują Cie lub wręcz przeciwnie do przystąpenia do programu partnerskiego youtube. Jeżeli dodajesz odpowiednie filmy pracownik youtube sam się do Ciebie zgłosi i zaprosi Cie za zapisania się do programu partnerskiego youtube.pl Jednak aby ten dzień nadszedł musisz tworzyć swoje video publikacje według konkretnych wymagań.

A więc jakie filmy mam dodawać na youtube aby w przyszłości zostać partnerem ?

  • Dodając filmy musimy posiadać pełne prawo autorskie do wszystkich filmów które dodamy.
  • Przede wszystkim muszą być to filmy merytoryczne. Filmy typu pokaz slajdów z klimatyczną muzyką w tle lub też nagrana wpadka/wypadek kolegi na rowerze zazwyczaj nie nadają się do tego celu.
  • Filmy dobrej jakości to znaczy iż nie możesz dodawać filmów w kiepskiej rozdzielczości na których praktycznie nic nie widać lub też trzeba się wpatrywać aby cokolwiek można było zobaczyć. Dodajemy filmy dobrej jakości a jak coś nagrywamy dodatkowo podkład to wato zaopatrzyć się w mikrofon stereo
  • W Filmach nie używamy syntezatorów mowy takich jak ivona itp !
  • W filmach nie używamy autorskiej muzyki, podkładów muzycznych do których nie mamy prawa autorskiego. Przykładowo nie możemy zrobić filmiku a jako podkład dodać muzykę Madonny bo jest to łamania prawa autorskiego. W sieci można znaleźć wiele witryn które oefrują darmową muzykę na licencjach między innymi takiej jak Creative Commons.( Wystarczy dobrze poszukać)
  • robiąc video-poradniki nie używamy notatnika aby pokazać co w tej chwili robimy ale nagrywamy swój głos.
  • erotyka całkowicie zakazana.
  • Nie możemy dodawać fragmentów audycji telewizyjnych lub filmów
  • Nie możemy dodawać nagrań występów na żywo
  • Nie dodajemy duplikatów naszych filmów

Do youtube.pl przystąpiął tylko osoby które dodają według tych kryteriów oraz wgrywają tylko autorskie publikacje oraz mają pewną ilość wyświetleń na swoich filmach. Prawa autorskie stanowią bardzo ważny element bo przykładowo jeżeli do jednego filmu dodamy podkład do którego nie będziemy mieli praw autorskich automatycznie nasze całe konto nie ma już prawa aby dostać się do programu partnerskiego youtube.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *