Link Farm Evolution – ciekawe narzędzie do tworzenia zaplecza na darmowych platformach.

Z każdym dniem powstaje coraz to wiele nowych narzędzi do zdobywania linków. Tym razem jednak o narzędziu już nie tak nowym ale warto o nim wspomnieć. Chodzi tutaj o narzędzie o nazwie Link Farm Evolution. Samo narzędzie jest stosunkowo ciekawe a ma służyć do takich celów jak tworzenie zaplecza na darmowych platformach blogowych oraz katalogach typu Pligg.

Wordpress Multisite Wordpress.com Pligg Tumblr

Link Farm Evolution ( w skrócie LFE) to narzędzie dzięki któremu masowo a trybie automatycznym setki darmowych blogów na platformach takich jak wordpress MU thumbl.com i innych a następnie zaczniemy po nich postować. Jak dla mnie jednak skuteczność tego narzędzia poszła znacznie w dół i obecnie jest mało efektywne. Dodatkowo liczne tokkeny i inne zabezpieczenia podczas zakładania blogów , nie wielka ilość platform oraz liczne bany podczas zakładania wielu kont w wielu platformach sprawiają iż oprogramowanie straciło swoją skuteczność. W przeszłości było to narzędzie bardzo efektywne jednak obecnie wydaje mi się iż kwota 297 dolarów jaką trzeba zainwestować w zakup programu jest zbyt wysoka i jak dla mnie nie warto go kupować.  Obecnie największa efektywność przy zakładaniu blogów i postowaniu na nich jest na platformie thumblr.com ( na 230 udało mi się stworzyć 200 blogów i na nich zapostować.) Inną sprawą też jest to iż zakłądając większą ilość blogów z 1 ip jest wysokie prawdopodobieństwo iż takie blogi zostaną zablokowane a nasze IP zbanowane. ( przydażyło mi się to kilkakrotnie na platformie wordpress.com). LFE jest ciekawą propozycją dla pozycjonerów jednak ze względu na to iż efektywność tego narzędzia od jakiegoś czasu znacznie zmalała ( co prawda są aktualizacje) to jednak nie jestem jego fanatykiem i narzędzie jak u mnie idzie w odstawkę.

Podsumowanie:

plusy:

  • łatwa obsługa
  • pełny automat
  • różne platformy blogowe
  • masowe zakładanie blogów
  • możliwość dodawania katalogów typu Pligg
  • wbudowana wyszukiwarka platform blogowych ( za pomocą fotoprintu)

wady:

  • mała efektywność przy wielu platformach ( duża efektywność tylko na thumblr.com ale mam wrażenie że tylko dla tej platformy nie opłaca się kupować tego narzędzia)
  • niezbyt przejrzysty interfejs obsługi
  • wysoka cena ( prawie 300$)

Ogólna ocena:

4/10

A poniżej kilka screenów.

Zakładanie blogów:

Dodawanie nowego postu na założone blogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *