Masowa zmiana nazw plików

Ostatnio przy pewnym projekcie miałem dość nietypowy problem. Otóż musiałem zmienić nazwy tysięcy nazw plików w konkretnych folderach i podfolderach. Szukałem i przetestowałem kilka programów do tego celu jednak żaden z przetestowanych przeze mnie programów nie zmieniał nazw plików w podkatalogach a jedynie w wybranym katalog. Na szczęście po wielu bojach udało mi się znaleźć odpowiedni program do tego celu. Program nosi nazwę Ant Renamer i jest na licencji Freeware ( czyli za darmo do użytku domowego). Program jest także w języku polskim i w kilka minut zmienił nazwy mi tysięcy plików graficznych i folderów na wybrane przeze mnie. Oto screeny:

Aby zmienić masowo nazwy danych plików należy wybrać Dodaj Foldery po czym pojawi nam się okienko:

Zaznaczamy wybrane foldery i odpowiednie opcje np aby program zmienił nam nazwy plików także w podfolderach. Następnie klikamy na zakładkę Akcje po czym otwiera nam się nowe okienko w którym definiujemy według różnych funkcji na jakie nazwy chcemy zmienić nazwy. Ja przykładowo dałem autonumerowanie.

Program doskonale wykonuje swoje zadania i radzi sobie też z bardzo dużą ilością plików. Wiele funkcji pozwoli nam zdefiniować poszczególne nazwy oraz wiele dodatkowych opcji sprawia iż jest to świetne narzędzie.

Moja ocena

10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *