Niestandardowy wygląd AdSense tylko dla wybranych – tylko dla stron z dużą ilością odwiedzin

AdSense domyślnie w panelu zarządzania reklamą posiada kilka domyślnych rozmiarów jednostek reklamowych.Chcąc zoptymalizować AdSense w stosunku do swojej strony wybierzemy odpowiednie kolory i jednostki linków tak aby jak najlepiej współgrały ze stroną. Dodatkowo możemy użyć specjalnego narzędzia o nazwie AdSense Code Generator. Jest to dosyć ciekawe narzędzie ale nie wygenerujemy nim bardzo odmiennych reklam od reklam standardowych.

Ostatnio jednak chcąc jak najbardziej zoptymalizować reklamy AdSense pod jedną ze swoich stron znalazłem ciekawą stronę która jest dość specyficznie zoptymalizowana pod AdSense.  (Adres tej strony). Reklamy AdSense wyświetlają się w sposób ukazany na obrazku poniżej:

I co tu mamy ?

Po pierwsze jednostka reklamowa AdSense w niestandardowym rozmiarze. Całkowicie inny styl jednostki reklamowej przez co kliki możliwe że będą większe ze względu na to iż użytkownikowi będzie trudniej rozpoznać taką jednostkę. Dodatkowo po najechaniu na daną reklamę zmienia się kolor jej tła.

No to przystąpiłem do analizy kodu strony.Okazało się że takie wyświetlanie reklamy AdSense jest możliwe za pomocą zewnętrznego skryptu oraz dzięki użyciu stylów CSS.

Dodatkowo zacząłem drążyć temat na forum webmasterskim Google i jak się okazało można uzyskać taki efekt jeżeli posiada się stronę z ciekawą treścią i ruchem minimum 1 000 000 uu miesięcznie.
Tak więc widać po raz kolejny że Google AdSense wychodzi na przeciw tylko wydawcom którzy zarabiają dla nich najwięcej.