Spamujemy blogi czyli czym jest Scrapebox (cz.1)

Aby wypozycjonować naszą stronę potrzebujemy jak najwięcej linków z innych stron prowadzących do naszej strony. Jest wiele metod dzięki którym zdobędziemy linki. Dzisiaj jednak o narzędziu takim jak Scrapebox. Jest to automat który został stworzony do tego aby masowo dodawać komentarze na setki blogów. Scrapebox nie jest to darmowe narzędzie – kosztuje 97 dolarów ale jest to kwota która jest w 100% warta żeby zapłacić za to oprogramowanie.

Poniżej screen z programu:

Sam wygląd programu jest podzielony na 4 części. Pierwsza część Harvester to część dzięki której wygenerujemy frazy za pomocą których będziemy szukać danych blogów w google lub innej wyszukiwarce. Druga część to URL 's Harvested czyli miejsce w do którego są zbierane adresy zebranych blogów. Możemy je później analizować , sortować usuwań niepotrzebne adresy itp. Wszystko za pomocą odpowiednich narzędzi.  Koljena część dotyczy wyszkiwarek i proxy. Możemy tutaj wyszukiwać adresy w różnych wyszukiwarkach i a także dodawać wyszukiwać i testować adresy proxy. Ostatnią najistotniejszą częścią programu jest Comment poster. Ta część jest odpowiedzialna za dodawanie komentarzy na blogi.

Scrapebox to bardzo dobry automat do zdobywania linków. Jednak aby coś nim uzyskać najpierw musimy spędzić trochę czas aby zebrać dobrą listę blogów na których będziemy spamować. A wbrew pozorom nie jest to taka łatwa sprawa.  Właściciele blogów naczęściej zabraniają komentowania na swoich blogach lub też dodają zabezpieczenia typu captcha lub też wszystkie komentarze są moderowane. Najbardziej efektywne listy blogów do scrapebox-a to listy auto approve czyli blogi w których komentarze są automatycznie zatwierdzane. Na szczęście Scrapebox to program wyposażony w kilka przydatnych narzędzi które pozwolą nam przeanalizować strukture i stan blogów na których będziemy postować a niepotrzebne odfiltrować.

Funkcje programu:

– Masowe dodawanie komentarzy na blogach

– Zbieranie list , adresów URL z wyszukiwarek

– Zbieranie i testowanie proxy

– Filtrowanie list

– Masowe sprawdzanie backlinków

– Masowe sprawdzanie Page rank i alexa rank

– Pingowanie stron

– Możliwość skonfigurowania waraz z reCaptchą

– gra w szachy ( dodatek)

– Sprawdzanie Fake Page rank

– Tworzenie sitemap serwisów

– Masowe sprawdzanie Who is ( do kogo należy domena)

oraz wiele innych przydatnych funkcji których nie dam rady tu już opisać..

Comments are closed.