Strona firmowa na Wordpresie – Czyli za i przeciw

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą / swoją firmę pragnie ją ukazać w sieci. I tutaj pojawia się problem. Jak zrobić stronę , na jakim systemie, czy pisać autorską stronę /cms , kupować płatne rozwiązania czy też lepiej zlecić to profesjonalistom. Jednak nie wszystkich stać na usługi profesjonalistów i wiele przedsiębiorców chcąc ciąć koszty samemu bierze się za tworzenie strony www. Najczęściej osoby takie tworzą bardzo prymitywne strony zaczynając od prostych stron w html-u. I tutaj czas postawić pytanie po co uczyć się htmlu i css skoro można postawić swoją stronę firmową na darmowym CMS-ie ( czyli systemie zarządzania treścią poprzez przeglądarkę.) Tutaj pojawiają się dwa najbardziej znane darmowe CMSy czyli WordPress i Joomla. Jednak dzisiaj o WordPressie. Wiele osób powie iż WordPress przecież to system blogowy i nie nadaje się na stronę firmową. I tej tezie muszę stanowczo zaprzeczyć. WordPress to system na którym da się stworzyć praktycznie każdą stronę czego jestem żywym przykładem. Od katalogów, bazy turystyczne , wyszukiwarki plików, warezy , sklepy internetowe po strony firmowe. Przede wszystkim skupiając się na stronie firmowej trzeba powiedzieć iż dla osoby bez wiedzy programistycznej wordpress będzie najlepszym systemem ze względu na:

Zalety:

– duża ilość szablonów zarówno tych darmowych i płatnych

– duża ilość pluginów/ dodatków

– łatwość obsługi. W przypadku strony firmowej można użyć stron statycznych a nie standardowych wpisów + użycie custom menu

– łatwość podczas optymalizacji pod kątem SEO i dużo pluginów do tego celu

Jednak wordpress ma też kilka wad.

Wady:

– Mogą występować problemy przy większym ruchu na stronie ( myślę iż problemy mogą się zacząć od ruchu ok 20 000 dziennie zależnie od hostingu jednak trzeba też zauważyć iż są do optymalizacji i zwiększania wydajnośći wordpressa odpowiednie dodatki a kolejnym elementem jest to iż strony firmowe zazwyczaj nie posiadają aż taki wielkiego ruchu.)

– występuje duża ilość popsutych themów i błędów w niektórych pluginach z którymi przeciętny zjadacz chleba nie potrafi sobie poradzić.

– czasami podczas przenoszenia na nowy hosting lub też zmiany domeny mogą wystąpić problemy z którymi zwykły użytkownik sobie nie poradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *